НОВА ГОДИНА ХОТЕЛ ,,ОЗОН,, БРЗЕЧЕ

Цена:
14.900,00мкд

Агенда:

30.12.2021 (четврток) Скопје - Брзече

Состанок на групата  во 07:00 часот. Поаѓање кон Брзече со попатни паузи. Се патува преку граничен премин Табановце. Пристигнување во Брзече, сместување во хотел ,,ОЗОН,,. Слободно време за индивидуални активности. Вечера. Ноќевање.

31.12.2021 (петок) Брзече-Копаоник

Појадок. По појадокот организирана посета на Копаоник каде ќе имате можност да уживате во  прекрасните ски терени како и да ја почувствувате предновогодишната атмосфера во некое од многуте кафулиња и ресторани. Во договорено време, враќање во хотел. Краток одмор. Подготовки за дочек на Новата Година во хотелот.Организирана свечена вечера со богато мени, музика и забава според протоколи. Ноќевање

01.01.2022 (сабота) Брзече

Појадок. По појадокот, Слободно време за индивидуални активности или повторно  можност за  посета на Копаоник и уживање во убавините на Копаоник. Враќање во хотел.  Слободно време. Реприза на свечена вечерa. Ноќевање

02.01.2022 (недела) Брзече - Скопје

Појадок. По појадокот одјавување од хотел и заминување за Скопје со попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Скопје во вечерните часови

Цена на аранжманот:
14.900,00мкд

Дополнителни информации:

Услови за деца:

 • Дете до 6 години бесплатно (не користи легло)
 • Прво дете до 12 години плаќа 70% од цената на аранжманот
 • Второ дете до 12 години плаќа 50% од цената на аранжманот

 

Цената на аранжманот вклучува:

 • Сместување во хотел ,,ОЗОН – Брзече 3* (http://www.hotelozon.rs/) на база 3 полупансиони (доручек и вечера)
 • Превоз со високо туристички автобус.
 • Придружник-пратител на групата за време на патувањето
 • Автобуски превоз до Копаоник на 31.12 и 01.01.2021
 • Организиран дочек на Новата Година со вклучена свечена вечера на 31.12.2021 и реприза на вечерата на 01.01.2021 (богато мени од српската кујна и неограничено пиење)
 • Организација и водство на патувањето.

Цената на аранжманот не вклучува:

 • Туристичка такса 1€ по лице на ден ( се плаќа во хотел); Деца 7-15 години 0,60€ по лице на ден; Деца до 6,99 години ГРАТИС

Напомена:

 • Цената на аранжманот со сопствен превоз изнесува  12.750,00мкд                                           
 • Автобускиот превоз се врши со високо туристички автобуси на фирмата ББ Бус Турс и истите можете да ги погледнете на bbbustours.mk.
 • За време на патувањето треба да бидат запазени сите протоколи како: задолжителна дезинфекција при влез во автобус и одржување на дистанца за патници кои не патуваат зедно,задолжително носење на маска која ке ги покрива устата и носот.
 • Пополнетоста на патници во автобусот ке биде согласно моменталните протоколи за патување.
 • Во текот на целото патување во автобусот ке има и придружник од агенцијата.
 • Во цената на аранжманот не е вклучено патничко-здравствено осигурување,препорачуваме Сава осигурување кое може да го извадите во нашата агенција со вклучено КОВИД -19 покритие.
 • За ова патување важат Општите услови за Патување на СКТМ и Т.А Дрим Холидејс-Скопје.

Контактирај нé